Skip to content

logo

Menü
  • Fújható szigetelés
    • Hőszigetelés
    • Üveggyapot
    • Kőzetgyapot
    • Purhab
    • Cellulóz
    • Letöltések
  • Padlás és födém szigetelés
    • Borított fafödém szigetelése
  • Tetőtér szigetelés
    • Könnyűszerkezetes ház szigetelése
  • Vélemények
  • Blog
  • Ajánlatkérés
    • Kapcsolat
    • Rólunk
    • Kivel dolgozz?
    • Fotók
    • Videók
    • Karrier

Kezdőlap » Fújható szigetelés blog » Mik a cserepeslemez hátrányai és előnyei?

Mik a cserepeslemez hátrányai és előnyei?

Publikálva: október 14, 2022október 14, 2022 Szerző: Mitró András
cserepeslemez

A cserepeslemez hátrányai és előnyei egyaránt megfontolandó szempontok, amikor építkezünk, felújítunk. A cserepeslemez az egyik legelterjedtebb lakossági tetőfedő megoldás. Láthatunk cserepeslemezt családi házak, társasházak, garázsok melléképületek, szaletlik tetején, de sokan ezzel oldják meg a terasztetők és előtetők fedését. Sőt, mezőgazdasági épületek, gépszínek, magtárak, ipari csarnokok fedésére is alkalmas. Előnyei közé tartozik, hogy tartós, kicsi a súlya felhasználható mezőgazdasági épületek, gépszínek, magtárak, ipari csarnokok tetőfedésére is. Kis súlya és tartóssága miatt méltán népszerű az építőiparban.

cserepeslemez

Mi az a cserepeslemez?

A cserepeslemez a fém alapú tetőfedő anyagokhoz hasonlóan horganyzott  acéllemezből készül. Az eljárás során az acéllemezt savba mártják, amely cinket tartalmaz, ezután elektromos feszültséget küldenek a lemezre, ennek hatására a cink rátapad az acélra és tartósan rajta is marad. Ezt az eljárást nevezik galvanizálásnak, ezután befestik a lemezt, ami egyrészt korrózióvédelemmel látja el az anyagot, másrészt esztétikailag is megadja a cserepeslemez végső formáját. A festék vastagsága gyártótól függően 25-45 mikron között szokott lenni.  

A cserepeslemez vastagsága általában 0,4 – 0,45 vagy 0,5 milliméter. Minél vastagabb lemezzel dolgozunk, annál komolyabb lesz az anyag ellenállása, tartóssága.  

cserepeslemez szakszerű felhelyezése
Kép forrása: qjob.hu

Milyen előnyei vannak a cserepeslemeznek?

Az Alpok, Kárpátok hegyvonulataiban, ahol zordabb az időjárás, komoly fagyokkal és erősebb UV-sugárzással szemben kell ellenállónak lennie a tetőfedésnek, már évtizedek óta használják a fémcserepeket. Ennek a módszernek az egyik legfontosabb előnye, hogy gyorsan lehet vele dolgozni, haladni, könnyen szerelhető és ha a megfelelő kezelt lemezt, a megfelelő vastagságot választjuk, tartós, ellenálló és esztétikus tetőnk lesz évtizedekig. A cserepeslemez ellenáll az esőnek, szélviharnak, havazásnak; tűznek, penésznek és a rovaroknak.

Sőt, a cserepeslemez tűzálló és jó a hővisszaverő képessége. Vagyis a nyári időszakban, amikor tombol a hőség, hűvösebben tartja a tetőt, kevesebbet kell költeni az épület hűtésére. 

Az előnyök közé szokták még sorolni a kedvező ár-érték arányú telepítést. 

A cserepeslemez hátrányai: mik ezek? Mikor érdemes figyelni erre? 

A telepítés előtt jöjjenek a cserepeslemez hátrányai. Lássuk, mit szoktak mondani ezzel kapcsolatban: a cserepeslemez zajos. No nem nyugalmi helyzetben, hanem egy komolyabb vihar, eső, jégeső esetén. A panaszosok szerint ilyenkor olyan hatása van a cserepeslemeznek, mintha az ember egy óriási üstdobban lakna. Erre a gyártók, cserepeslemez telepítők azt válaszolják, hogy ez csak a rossz kivitelezés, a szigetelés hiánya miatt alakulhat így. Vagyis ha jól szigeteljük a tetőnket, ugyanolyan nyugodtan alhatunk egy cserepeslemezes házban, mintha kerámia vagy betoncserép lenne a tetőnkön. 

Milyen időjárási körülmények árthatnak a cserepeslemeznek?

Azt már írtuk fent, hogy a cserepeslemezek először a hegyvidéki területeken terjedtek el, mivel jobban ellenállnak a vad szeleknek, esőknek, hidegnek és még az UV-sugárzással szemben is felveszik a kesztyűt. Van azonban néhány időjárási körülmény, amit nem szeret az acéllemez. Ha folyamatosan magas a pára, vagy nagy a sótartalom a levegőben (pl. tengerpart mellett), ne telepítsünk cserepeslemezes tetőt. Magyarországon egyik időjárási körülmény sem jellemző, de ha a trópusokon építkezünk, pláne a tengerparton, nézzünk más tetőfedő anyag után.  

Cserepeslemez árak: mennyibe kerül egy átlagos tetőre a cserepeslemez?

A cserepeslemez telepítésének és anyagköltségének ára sok mindentől függ. Vegyük először a munkadíjat. Ha már meglévő tetőszerkezetről van szó, meg kell vizsgálni a tető állapotát, a korábbi kivitelezés szakszerűségét. Ha rossz a szerkezet, elrohadt a lécezet, cserélni kell a gerendákat, jelentősen nagyobb költséggel kell számolni, mint egy alapvetően jó állapotú tető esetében. 

Ha hiányzik a tetőszigetelés vagy rossz rétegrenddel, nem a megfelelő fóliával látták el a tetőt, újfent komolyabb pénzt kell költenünk a tetőfedésre. Amennyiben jó állapotú a tető és a szigetelés is rendben van, a cserepeslemez gond nélkül rátehető a meglévő gerendákra.

Az sem mindegy, hogy mennyire bonyolult a tetőszerkezet. Ha sok a sarok, kibúvó, tetőablak, magasabb lesz a költség. Az épület magasságától is függ az ár, alacsonyabb költségekkel kell számolnunk egy földszintes ház esetében, mintha egy három emeletes épületen végezzük el a tetőcserét. 

Egy alacsonyabb kategóriás cserepeslemezzel a kerámia cseréphez képest akár féláron is kihozhatjuk a tetőfedést, ám számítsunk arra, hogy az így elkészült tető kevésbé lesz ellenálló. Melléképületek, garázsok fedésére viszont alkalmas az olcsóbb megoldás is.   

Jelenleg a legolcsóbb cserepeslemez ár bruttó 2400 Ft/m2 áron beszerezhető. Ha ennél olcsóbb cserepeslemezt veszünk, az nagy valószínűséggel a legvékonyabb, 0,4 mm vastagságú acéllemezből készült, amit lakóházra nem javasolt, melléképületekre viszont felszerelhetjük. Ezeknek a lemezeknek az élettartama gyakran nem haladja meg az 5 évet.

Találunk 3000, 4500 és akár 7800 forintos áron kapható cserepeslemezeket is. Utóbbiak minősége, vastagsága, esztétikiai igénye és ára is vetekszik a minőségi kerámia- vagy betoncserepekével. 

Az árak függenek a festék réteg vastagságától és minőségétől is. Minél vastagabb a festékréteg, annál drágább lesz a lemez.

Mire kell figyelni a cserepeslemez beépítésénél? 

A cserepeslemez hátrányai közül néhány csak akkor mutatkozik meg, ha kókler módon helyezzük fel a tetőre. A legtöbb építőipari területhet hasonlóan ezt sem éri meg szakértelem nélkül felpakolni. Csak itt-ott kell rosszul illeszteni, rögzíteni a lemezeket és már be is ázik a tető, rozsdásodni kezd a lemez. Könnyen lehet, hogy több pénzt dobunk ki végül a javításra, újratelepítésre, mintha eredetileg egy jó szakember gárdával tettük volna fel a tetőt. 

A cserepeslemez telepítésénél az sem mindegy, hogy mekkora a tető lejtése. Túl kicsi lejtésű tetőszerkezetnél nem javasolt ez a megoldás. A szakemberek a cserepeslemez fedést minimum 1:4 lejtésű tető esetében szokták ajánlani. Ennél alacsonyabb lejtésű tetők esetében csak akkor, ha nem lakóházról, hanem gazdasági épületről vagy garázsról van szó.

Kategória: Szigetelés tudástár

Kérje ajánlatunkat most!

Ajánlatkérés
(A szigetelendő épület helye)



Hírlevél feliratkozás

Kérje ingyenes kiadványunkat!

Tetőszigetelési kisokos
Vélemények

Korrekt munka, pontos kezdés, teljesen elégedett vagyok, köszönöm. Dunakeszi

Perlaki Gábor

Gyors, rugalmas, a körülményekhez képest nagyon tisztán, nagy odafigyeléssel dolgoztak, remélem a szigetelő anyag is beválik! Köszönöm a munkájukat!

Ottó Csilla, Kistarcsa

2014 májusában dolgoztunk Mezőfalván: Tisztelt Kontaktbau! Köszönöm a gyors, pontos munkát! Több éve terveztük a padlás szigetelését a kialakult hőhíd okozta penészesedés miatt. Önök egy nap alatt megoldották a problémánkat. Nekünk tiszta terepet hagyva csak élveznünk kell a szigetelés előnyeit. Tisztelettel: Szakály Józsefné Mezőfalva 2014 szeptemberében megkérdeztük az eddigi tapasztalatairól: “A betonfödémnél lévő hőhíddal küzdöttünk évek óta. Sikeresen megoldotta a KontaktBau és teljesen elégedett vagyok.”    

Szakály Józsefné, Mezőfalva

Az elvégzett munkával elégedett vagyok. A kollégák segítőkészek voltak. Budapest, 22. kerület

Bötkös Tamás

Pontos időbeni megjelenésüket, precíz munkavégzésüket, a tisztaságra való figyelést köszönjük. Bízunk benne, hogy az elvégzett munkájukat az időjárás visszaigazolja. Nagyon jó kollégákkal dolgoznak, figyelnek az ügyfélre. Ajánlani fogjuk Önöket másoknak is. Köszönettel Kléger Gabriella

Kléger Gabriella, Budapest
Ügyfélértékelések
Kontaktbau - Fújható szigetelés
Kontaktbau - Fújható szigetelés
12 Facebook értékelés alapján
Balogh Beáta
Balogh Beáta
2021-06-24
ajánlja
Szuper csapat. Gyorsan ,megállás nèlkül dolgoztak. Köszönöm szépen a munkát.
Tamás Glázer
Tamás Glázer
2021-04-20
ajánlja
Hatékony precíz kivitelezés. Ajánlom mindenkinek aki ijen jellegű szigetelesben gondolkodik.
Csilla Orgonási
Csilla Orgonási
2021-04-19
ajánlja
Nagyon jó beruházás mindenkinek csak ajánlani tudom! Profi brigád, pontosan, gyorsan és tisztán dolgoznak 👍 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
István Borok
István Borok
2021-04-19
ajánlja
Jól előkészített,korrekt szakmai munka, a határidő pontos betartása
Váradi György
Váradi György
2021-04-19
ajánlja
Korrekt megbízható cég😉
Ernő Zsidó
Ernő Zsidó
2021-04-19
ajánlja
Nagyon szuper dolog.Nagyon komoly a brigád
Zsuzsanna Bátóczki
Zsuzsanna Bátóczki
2021-01-29
ajánlja
Profi, gyors munka, ajánlom!
Diana Dombos
Diana Dombos
2021-01-28
ajánlja
2020 októberében szigetelték a padlásfödémünket. A kivitelezés valóban gyorsan és hatékonyan zajlott, szinte nulla ferfordulás :) Így egy téli szezon után úgy tűnik bevált ez a fajta szigetelés, a komfortérzet sokat javult. Bátran ajánlom ezt a profi csapatot!
Ferenc Földes
Ferenc Földes
2021-01-22
ajánlja
Minden a megbeszéltek szerint zajlott. Korrekt felmérés után korrekt ajánlatadás és szerződéskötés. A kivitelezés még gyorsabban megtörtént mint amire számítottunk. A srácok gyorsan s precízen végezték a munkát. Részemről csak ajánlani tudom.
Vikusz Csuszi
Vikusz Csuszi
2021-01-22
ajánlja
A szigetelés tökéletes lett. 1 nap alatt, belső bontás nélkül történt a kivitelezés, minden a megbeszéltek szerint zajlott. Köszönjük!

Rólunk

A KontaktBau egy stabil, megbízható csapattal fújja a szigetelőanyagot, már több mint 10 éve. Húsz éves építőipari tapasztalatunk és az igényes munka iránti szeretetünk vezetett ide, a minőségi tetőszigetelés üzletágba.

Legolvasottabb bejegyzések

  • Fújható szigetelés ár – mikor, hogyan, miért, mennyiért
  • Könnyűszerkezetes ház hátrányai
  • Nyest a padláson?
  • Fehér hab avagy purhab szigetelés?
  • Könnyűszerkezetes ház szigetelése

Hasznos olvasnivalók

  • Tetőtér szigetelés
  • Padlás szigetelés
  • Fújható szigetelés
  • A1 tűzállóságú fújható üveggyapot szigetelés
Adatkezelési tájékoztató - ÁSZF - Impresszum
© 2023 · KontaktBau Szigeteléscentrum · Minden jog fenntartva!

A kontaktbau.hu weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. Süti beállítások módosítása Adatkezelési tájékoztató megtekintése

Kontaktbau
Powered by  GDPR Cookie Compliance
Adatvédelmi áttekintés

A kontaktbau.hu weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében.

Adatkezelési tájékoztató

Feltétlenül szükséges sütik

Strictly Necessary Cookie should be enabled at all times so that we can save your preferences for cookie settings.

Amennyiben ez a süti nem kerül engedélyezésre, akkor nem tudjuk elmenteni a kiválasztott beállításokat, ami azt eredményezi, hogy minden egyes látogatás alkalmával ismételten el kell végezni a sütik engedélyezésének műveletét.

Funkcionális sütik

Ez a webhely a következő sütiket használja anonim információk gyűjtésére, mint például a webhely látogatóinak száma és a legnépszerűbb oldalak.

  • Google Analytics
  • Facebook Remarketing
  • Linkedin Remarketing

A sütik engedélyezése lehetővé teszi, hogy javítsuk honlapunkat.

A feltétlenül szükséges sütiket mindenkor engedélyezni kell, hogy elmenthessük a beállításokat a sütik további kezeléséhez.