Fundamenta lakáshitel: mikor és milyen célra érdemes felvenni ezeket a hitelkonstrukciókat? Ezeknek nézünk most utána, persze kitérünk a Fundamenta Kedvezmény Programra is, amelyben a Kontaktbau is szerepel.
- Mi az a Fundamenta lakáshitel 2024?
- Milyen termékeik vannak?
- Milyen feltételei vannak a Fundamenta lakáshitelnek?
- Mi az a Fundamenta Kedvezmény Program és hogyan kapcsolódik a Kontaktbauhoz?
- Milyen célokra használható fel a Fundamenta lakáshitel?
- Szükséges ingatlanfedezet?
- Mik az előnyei a Fundamenta lakáshitelnek?
- Melyek a Fundamenta lakáshitel hátrányai?
- Milyen esetben érdemes felvenni a Fundamenta lakáshitelt?
Mi az a Fundamenta lakáshitel 2024?
A Fundamentáról a legtöbb embernek a lakástakarék jut eszébe, pedig a nem csak lakástakarék miatt fordulhatunk hozzájuk, hanem lakáskölcsönért is. A szerződéskötés után meg is kapod azt az összeget, amire legjobb esetben is 4 évet kellene várnod, ugyanakkor kombinálhatod a hiteled a lakástakarék megtakarítással. Vagyis a Fundamenta hitel nem pont úgy működik, mint a hagyományos banki jelzálog hitelek. A Fundamenta lakáshitelei kedvező, fix kamatozású hitelek, ahol nem kell attól rettegni, hogy mi vár ránk pár év múlva.
Milyen termékeik vannak?
A Fundamentának több terméke is van, ami érdekes lehet azoknak, akik új lakást, házat terveznek venni, vagy éppen felújításra vállalkoznának.
Megvalósító lakáshitel
Bár a jelenlegi kínálatban nem találunk kifejezetten felújításra vonatkozó Fundamenta lakáshitelt, a Fundamenta Megvalósító Lakáshitel alapja egy olyan lakásszámla amivel a hitel bármilyen lakáscélra felhasználhatjuk, vagyis: ingatlanvásárlásra, felújításra vagy akár építkezésre.
Kicsit részletesebben az alábbi tevékenységekre vehetjük fel ezt a kölcsönt:
- új lakás vagy ház vásárlására
- használt lakás vagy ház vásárlására
- lakáshitel kiváltásra,
- előtörlesztésre
Építésre, bővítésre
- házrész építésére
- garázs építésére
- terasz építésre
- kert építésére
- építőanyagokra
- napelemekre
Felújításra, korszerűsítésre
- konyha felújítására
- fürdőszoba felújítására
- gardrób kialakítására
- nyílászárók cseréjére
- fűtés-, hűtés korszerűsítésére
- gyerekszoba kialakítására
- világításra, világítótestek vásárlására
- felújítási munkaeszközökre
- árnyékolásra
Mekkora összeget vehetünk fel?
Egy szerződéssel maximum 40 millió forintot használhatunk fel lakáscéljaink megvalósítására. Amennyiben növelni szeretnék az összeget, több szerződést is köthetünk saját nevünkre és ezeket az összegeket egyazon lakáscélra is felhasználhatjuk.
Ez a lakáshitel konstrukció két szakaszból áll. Az első szakasz törlesztő részlete tartalmazza a megtakarítást, a számlavezetési díjat és a hitelkamatot is: ezt nevezzük azonnali áthidaló kölcsön időszaknak. Az azonnali áthidaló kölcsön időszak végén a teljes megtakarítás (elhelyezett betét, betéti kamatok és a Kamatbónusz összege) betörlesztésre kerülnek a fennálló tőketartozásba. A fennmaradó összeget lakáskölcsön formájában a módozat szerinti fix kamat mellett kell tovább törleszteni.
A lakásszámla szerződéskötés után igényelhetjük azonnali áthidaló kölcsönként a teljes szerződéses összeget, ebben az esetben az azonnali áthidaló kölcsön időszak alatt 7,2% a hitelkamat, a lakáskölcsön törlesztési időszak alatt pedig a választott módozattól függően csak 3,9%-4,9% a hitelkamat (referencia THM Kamatbónusszal: 8,83-9,00%)! Ezeket a feltételeket minden esetben egyeztessük aktuálisan a Fundamentával.
Továbblépő lakáshitel
Ezt a konstrukciót azoknak találták ki, akik már a Fundamenta ügyfelei.
A Továbblépő lakáshitellel a Megvalósító lakáshitelhez hasonlóan lakáscélú kölcsönt vehetünk fel, ám a feltételek részben módosulnak. Érdemes a Fundamentával egyeztetni arról, hogy melyik hitelkonstrukció felel meg leginkább az élethelyzetünknek.
Ingatlanvásárlásra, felújításra, építkezésre egyaránt felhasználhatjuk.
A Továbblépő laksáhitel egyik legnagyobb előnye, hogy 2 év rendszeres befizetést követően, ha a lakásszámla egyenlegünk eléri a teljes szerződéses összeg 10%-át, lehetőségünk van arra, hogy igényeljük a teljes szerződés összegét áthidaló kölcsönként. Ez a lakáshitel konstrukció két szakaszból áll. Az első szakasz törlesztő részlete tartalmazza a megtakarítást, a számlavezetési díjat és a hitelkamatot is: ezt nevezzük áthidaló kölcsön időszaknak, ahol a hitelkamat mértéke 6,4-6,8% közötti. Az áthidaló kölcsön időszak végén a teljes megtakarítás (elhelyezett betét, betéti kamatok és a Kamatbónusz összege) betörlesztésre kerülnek a fennálló tőketartozásba. A fennmaradó összeget lakáskölcsön formájában a módozat szerinti fix kamat mellett kell tovább törleszteni. A lakáskölcsön törlesztési időszak alatt pedig a választott módozattól függően csak 3,9%-4,9% a hitelkamat (referencia THM Kamatbónusszal: 7,35%-7,50%)!
Itt is egy szerződéssel maximum 40 millió forintot használhatunk fel, ám van arra lehetőség, hogy saját nevünkre több szerződést kössünk, amelyeket egyazon lakáscélra használhatunk fel.
Célbaérő lakáshitel
Ha van már megtakarításunk, ám a lejártakor még hiányzik némi pénz ahhoz, hogy elérjük lakáscéljainkat (befejezzük az építkezést, felújítást, megvásároljuk az ingatlant), akkor a Célbaérő lakáskölcsön siet segítségünkre, aminek fix és alacsony a hitelkamata (módozattól függően 3,9%-4,9% (referencia THM Kamatbónusszal: 5,32%-5,64%).
Vagyis a Célbaérő Lakáshitelt kizárólag Fundamenta Lakásszámlával rendelkező ügyfelek vehetik igénybe, akik a megtakarítási idő végén élni szeretnének a hitelfelvételi lehetőséggel.
Ennél a hitelkonstrukciónál maximum 40 millió forintot tudunk felhasználni, viszont nincs lehetőség arra, hogy saját nevünkre több szerződést kössünk (mint a Továbblépőnél pl.).
Felújító lakáshitel
Ez a Fundamenta lakáshitel jelenleg nem elérhető, ám elképzelhető, hogy a 2024-re belengetett Otthonfelújítási támogatás aktiválása után újra lesz Felújító lakáshitel.
Milyen feltételei vannak a Fundamenta lakáshitelnek?
A lakáshitelekhez hasonlóan a Fundamenta hitel esetében is meg kell felelnünk bizonyos követelményeknek. Nem lehet például KHR vagy BAR-listás a hitelfelvevő vagy az adóstárs, igazolni kell a szükséges jövedelmet és a jelzálogról se feledkezzünk meg!
Mi az a Fundamenta Kedvezmény Program és hogyan kapcsolódik a Kontaktbauhoz?
A Fundamenta Kedvezmény Programban a Fundamenta összegyűjtötte azokat a megbízható építőanyag és berendezés forgalmazókat, amelyeket jó szívvel (és kedvezménnyel) ajánl ügyfeleinek.
A Kontaktbau az alábbi kedvezményt biztosítja azoknak, akik igénybe veszik a Kedvezmény Programot:
- ingyenes szigetelési audit
- szigetelési projekt munkadíjából és anyagköltségéből 10% kedvezmény
- az 5 éves garancián felül, egy 127.000 Ft értékű kiterjesztett +5 éves garancia.
Milyen célokra használható fel a Fundamenta lakáshitel?
Ahogy a termékeknél részleteztük, lakhatási célokra, vagyis ingatlanvásárlásra, építkezésre, felújításra.
Szükséges ingatlanfedezet?
Igen, ez egy olyan hitelkonstrukció, ahol szükség lesz jelzálog bejegyzésére. Vagyis fel kell készülnünk ezekre a kötöttségekre és költségekre is. Sőt, ha Fundamenta lakáshitelt igénylünk, jövedelemvizsgálaton is át kell esnünk. Adott esetben arra is számítani kell, hogy a Fundamenta (a bankokhoz hasonlóan) elutasítja hitelkérelmünket, amennyiben nem felelünk meg.
Mik az előnyei a Fundamenta lakáshitelnek?
A Fundamenta lakáshitelek egyik legnagyobb előnye, hogy több élethelyzetre nyújt megoldási lehetőséget, az építkezés vagy ingatlanvásárlás elején és akkor is, ha már csak egy kicsi hiányzik ahhoz, hogy beköltözhessünk. Előre számolhatunk a törlesztőrészletekkel, nincsenek menet közben kellemetlen meglepetések.
Melyek a Fundamenta lakáshitel hátrányai?
A hitelfelvételnek abban az esetben vannak komoly hátrányai, ha nem tudjuk törleszteni a részleteket. Épp ezért alaposan körül kell járni a kérdést, hogy tényleg csak olyan hitelt vegyünk fel, amit biztosan fizetni is tudunk.
Milyen esetben érdemes felvenni a Fundamenta lakáshitelt?
A Fundamenta egy egyedi konstrukciót kínál, amiben a megtakarítást és a kölcsönt kombinálhatjuk. Amennyiben például áthidaló kölcsönre van szükségünk a futamidő első éveiben, megfelelő lehet számunkra a Fundamenta lakáshitel.