4 hiba ami tönkreteheti a szigetelésed!
Biztonsággal kijelenthető, hogy egy jó tetőszerkezettel, megfelelő tetőszerkezeti rétegrenddel egy megfelelően kivitelezett szigetelés minimum 25-30 évig működőképes. Van néhány alapvető dolog, amire ha figyelünk, akkor hosszú távon jól működő és hatékony szigetelésünk marad.
>>> 1. A nagy RÁGCSÁLÓ téma.
Egér, nyest, patkány, darázs és társai. Sokszor kérdezik, hogy ez a szigetelőanyag ellenáll-e a rágcsálóknak. Van egy rossz hírünk. Alapvetően ezek a huncut rágcsálók mindent megesznek ami eléjük kerül. Lehet az bármilyen szigetelés. Ráadásul a rágcsálók alapvetően a meleg és száraz helyet kedvelik, nem pedig a szigetelőanyagot. Ráadásul a hőszigetelőanyagok szigetelésre lettek kifejlesztve, míg a rágcsálóirtó szerek, azok kiirtására. A nyestek teljesen szét tudják szedni a szigetelést, sőt az ürülékükkel pedig menthetetlenné válik a meglévő szigetelés, ki kell szedni. A teljes cikket az alábbi linken érdemes elolvasni:
>>>> 2. HELYSZÍNI FELMÉRÉS SZIGETELÉS ELŐTT
Nincs 2 egyforma ház, nincs 2 egyforma megoldás. Sokat spórolhatunk ha a szigetelés előtt a helyszíni felmérés mellett döntünk. De miért is fizetnénk ezért? Mert sok bosszúságot és pénzt megtakaríthatunk ezzel az egyszeri 1/2-1 órás tetőszigetelési audittal. Megvizsgáljuk a külső és a belső héjazat állapotát,a jelenlegi szigetelés mennyiségét és minőségét, ellenőrizzük a fóliákat. Ilyenkor állapítja meg a kollégánk hogy belülről,külső oldalról,vagy a padlástérről történjen a kivitelezés. A pontos mérések után elvégezzük a számításokat, valamint egy audit keretében komplett felvilágosítást adunk a munkafolyamatokról.
Fontos tudni, hogy a szigetelés nem önmagában működik, a teljes tetőszerkezetnek dolgoznia kell, beleértve a fóliákat, az átszellőztetést, a bádogozást, a cserepet stb. A fóliák hiánya, vagy a nem megfelelő fóliák beépítése komolyan károsíthatja a szigetelésünket.
Meglévő szigetelés felújítása esetén feltárjuk a korábbi szigetelési hibákat is. Sok alkalommal spóroltunk pénzt és időt az érdeklődőknek, amikor pl. kiderült a felmérés során, hogy tökéletes a szigetelése, nem érdemes ráfújni még, mert nem fog jelentős többletet okozni sem komfortérzetben, sem energiaszámlában. Új építésű épület esetén előfordult, hogy észrevettük, hogy elzárták az átszellőzést, ami a nyári hőségben sokat jelent. De olyan is előfordult, hogy meg kellett mondanunk, hogy olyan állapotban van a tetőszerkezet, hogy nem a szigeteléssel kell kezdeni. Egy szó mint száz. Ezen nem érdemes spórolni.
>>>> 3. SZELEKTÁLÁS
Ezzel a módszerrel a legegyszerűbb elkerülni a szigetelési hibát. Egyszerűen ne használjuk lomosnak a padlást. A felhalmozódott, használaton kívüli de valamire még jó lesz dolgokat néha át kell nézni és szelektálni kell. A padláson tárolandó dolgokat címkézzük fel, zsákokban tároljuk, ezáltal könnyebben is megtaláljuk a dolgainkat és jól használható lesz tárolásra padlás. A régi kinőtt gyerek ruhákat, játékokat is könnyebben megtaláljuk mikor szükség lesz rá. Továbbá ha rend van a padláson, akkor kisebb az esélye annak, hogy rágcsálók jelenjenek meg nálunk.
>>>> 4. NEM SÉTÁLÓUTCA!
A szigetelést ne járkáljuk össze, inkább kérjünk járó vagy tárolófelület építését. A szálas szigetelőanyagok nem járhatóak, nem szeretik ha járkálunk rajta. Költséghatékonyan építünk járófelületet is igény esetén, vagy akár szervíz járatot.Ezáltal elkerülhetjük azt is ha bármilyen szakember megjelenik a padláson a későbbiekben pl. villanyszerelő, TV- internet szerelő vagy ács, akkor nem fogja összejárkálni és tönkretenni a szigetelésünket.